Suhtlemine on suhtele sama, mis hingamine elule.
Virginia Satir
Minust

Minu senist tööelu võib laias laastus jagada kolmeks etapiks: olles esimeselt hariduselt eesti keele õpetaja, olen viis aastat töötanud koolis, järgmised üheksa aastat olen pakkunud ja arendanud karjääriteenuseid ning aastal 2013 asusin õppima psühholoogiat. Magistrikraadile psühholoogias on aegamööda lisandunud mitmeid teraapiaalaseid väljaõppeid ja erialaseid koolitusi.

Minu peamised omandatud suunad teraapiavaldkonnas on pere- ja paariteraapia, skeemiteraapia, ACT (aktsepteerimise ja pühendumise teraapia) ning traumateraapia EMDR. Integreerides neid lähenemisi tulenevalt klientide raskuste spetsiifikast, vajadustest ja eesmärkidest, töötan erinevate suhtealaste probleemide, traumade ja vaimsete häiretega. Minu eriline huvi on aktiivsus- ja tähelepanuhäire.

 

Naudin suhtlemist laste ja noorukitega ning erinevates töistes rollides olen neid toetanud kokku 15 aastat. Laste abistamiseks töötan koos kogu perega, sest vanemad on oma lastele parimad terapeudid.

Nõustamise ja teraapia kõrval on minu tööelu lahutamatuks osaks koolitamine. Läbisin koolitaja-suhtlemistreeneri väljaõppe, mis annab õiguse läbi viia videotagasisidega suhtlemistreeninguid. Lisaks olen positiivse vanemluse programmi «Imelised aastad» sertifitseeritud grupijuht, külalisõppejõud Eesti Maaülikoolis ja Rahvatervise Akadeemias ning viin läbi erinevaid koolitusi tellimisel.

Kuulun mitmesse erialaliitu, mille eetikakoodeksid on minu töö aluseks: Eesti Pereteraapia Ühingusse, Eesti Skeemiteraapia Assotsiatsiooni ja Rahvusvahelisse Skeemiteraapia Ühingusse (ISST). Lisaks olen Eesti Suhtlemistreenerite Ühingu, Lastepsühholoogide Ühingu ja Eesti ATH Liidu liige. Osalen regulaarselt supervisioonides ja vajadusel isiklikus teraapias, võtan osa kolleegidega kovisioonidest ja organiseerin neid ka ise.

Minu teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskusi teraapias täiendavad isiklikud elu- ja suhtekogemused – mul on vabaabielu, abielu, lahutuse ja kärgpere kogemus, võõrad pole ka vanemluse rõõmud ja mured. Olen kõigi nende kogemuste eest väga tänulik, sest nendest õppimine tegi mind selleks, kes ma praegu olen. Tunnen ennast endana kindlalt ja turvaliselt ning õpin järjest paremini enda eest hoolitsema. Minu tassi aitavad täita lähedaste armastus, liikumise rõõm, looduse ilu, loomade siirus, muusika võlu ja raamatute tarkus.

Julia Laanemetsa Erapraksis (JL  Erapraksis OÜ, reg. nr 14678415)

jlerapraksis@gmail.com

Vaksali 17a-202, 50410 Tartu

Swedbank EE242200221071217892

+372 5554 4717